Gaasigrilli plahvatus tekitas Võrumaa perele üle 200 000 euro suuruse kahju

Päästjad tulekahju kustutamas.  FOTO: Lõuna päästekeskus

Mai alguses Võru vallas Nooska külas oleva elumaja gaasigrilli plahvatusest alguse saanud põlengu kahjud ulatuvad üle 200 000 euro.

Salva Kindlustuse varakahjude osakonna juhataja Karen Soosalu märkis, et kuna tulekahju oli nii intensiivne, siis ei jäänud grillist suurt midagi järele ning süttimise täpset põhjust ei olnud võimalik välja selgitada. «Ainuke positiivne asi juhtunu juures oli see, et pererahvas ei viibinud õnnetuse hetkel grilli läheduses. Vastasel korral oleks võinud tagajärjed veelgi kurvemad olla. Kui vara on kindlustatud, siis selle saab alati taastada,» lausus Soosalu. Ta lisas, et siiski mõningaid põletusi sai meesterahvas, kes põlengu alguses üritas pulberkustutiga tuld summutada.

Põlengu tagajärjel muutus hoone elamiskõlbmatuks ja hävis ka kogu majas sees olnud vara. «Nüüd tuleb hoone jäänused lammutada ja maja uuesti ehitada. Uue hoone ehitamiseks kulub esmasel hinnangul kuni 200 000 eurot. Lisaks paarkümmend tuhat eurot ka hoones hävinenud vara taassoetamiseks,» selgitas Soosalu.

9. mail kell 17.33 teatati häirekeskusele, et Võru vallas Nooska külas plahvatas gaasigrill. Plahvatusest purunesid elumaja aknad ja tuli levis kiiresti üle kogu hoone.

Lõuna päästekeskuse kommunikatsioonijuhi Marek Kiige sõnul selgitasid menetlusinspektorid välja, et töötavat gaasigrilli kasutati hoone juures olnud terrassil. Ilmselt selle põletis leegid miskipärast kustusid, kuid gaasi pealevool jätkus. Ühel hetkel saavutas gaas tulikuuma grilli juures õhus nii suure kontsentratsiooni, et lahvatas põlema ning süütas maja.

25.05.2021 27.05.2021
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto