PM NÄDAL ⟩ Nädala film: reis inimhinge loojangusse vana mehe käekõrval

Florian Zelleri film «Isa» vajutab valupunktidele, millest tihti on lihtsam mööda vaadata. Suurepärast tööd teevad Olivia Colman ja Anthony Hopkins.  FOTO: Filmikaader

Tänavune Oscari-tseremoonia kulmineerus paljude jaoks üllatusega. Parima meespeaosa kategoorias ei läinud ihaldatud auhind mitte varalahkunud Chadwick Bosemanile, vaid Anthony Hopkinsile filmi «Isa» eest.

Artikkel on kuulatav
digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

83-aastasest Hopkinsist sai eakaim näitleja, kellel õnnestunud osatäitmise eest Oscar võita. Tema väärikas vanus mängib «Isas» seejuures tähtsat rolli. Režissöör Florian Zeller, kes tegi filmi omaenda näidendi põhjal, tahtis peaossa konkreetselt Hopkinsit.

Selles kammerlikus draamas kehastab Hopkins dementsuse käes kannatavat vanameest Anthonyt, kes peab maadlema süveneva meeltesegaduse, mälukaotuse ning murega. Ilusast moodsast korterist, kus Anthony elab, on saanud tema isiklik vangla, mille tubades mees kontrollimatult komberdab ja kohmitseb. Tasakaalutu Anthonyga on kontakti kaotamas tütar Anne (Olivia Colman), kes püüab põetada üha sügavamale udu sisse kaduvat isa. See on võitlus, mis nõuab Anne’ilt palju vaimset jõudu. 

28.05.2021 31.05.2021
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto