Õdede liidu juht Anneli Kannus: kui poleks koroonat, streigiksime juba ammu

Õdede liidu juhi Anneli Kannuse sõnul on Eestis üle seitsmesaja eriõe, kellel on rohkem õigusi kui tavaõdedel.   FOTO: Sander Ilvest

Meditsiiniõdede palgaläbirääkimised on jõudnud riikliku lepitajani, ütles õdede liidu juht Anneli Kannus saates Otse Postimehest.

Artikkel on kuulatav
digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Arstidel ja meditsiini tugitöötajatel on palgalepe juba kuu aega taskus, õed läksid iseseisvalt töötingimuste üle kauplema.

«Eks see oli teistele osapooltele ootamatu, tehti pingutusi, et õdede liit koos teistega ühise laua taga ei istuks,» rääkis Kannus. Kuigi tööandjad ei saa liitu eirata, pole aasta aega kestnud läbirääkimised siiani tulemust toonud.

Õed soovivad, et eriõe ja kutsega hooldustöötajate tasu tõuseks. Kannuse sõnul on Eestis üle seitsmesaja eriõe, kellel on rohkem õigusi kui tavaõdedel. «Nii nagu on üldarstid ja eriarstid, kes õpivad vastavalt kuus ja kümme aastat, on ka üldõed ja eriõed.» Üldõe õpe kestab 3,5 aastat ja eriõe väljaõppeks lisandub üldõppele poolteist aastat. Eriõed saavad tulevikus ära teha osa arsti tööst. «Kui vaid julgeme kasutusele võtta nende potentsiaali,» ütles Kannus.

28.05.2021 31.05.2021
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto