E, 28.11.2022

Ajujahi võitnud õpilasfirma Münt saab linnalt preemiaks 5000 eurot

Lenel Karu
Ajujahi võitnud õpilasfirma Münt saab linnalt preemiaks 5000 eurot
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Ajujahi viimane võitja, Tartu idufirma Münt.
Ajujahi viimane võitja, Tartu idufirma Münt. Foto: Johan-Paul Hion

Eesti suurima äriideede konkursi Ajujaht superfinaali võitis tänavu Tartu idufirma Münt, mis pakub hambapesutablettidega keskkonnahoidlikku alternatiivi hambaharjale ja hambapastale.

Ajujahi võiduga teenis Münt 30 000 euro suuruse auhinnaraha, lisaks jagab Tartu linn preemiaks 5000 eurot.

«Valisime eriauhinna saajaks tiimi Münt, sest lisaks Ajujahi võidu Tartusse toomisele seondub nende tegevus linna jaoks oluliste väärtustega, näiteks looduskeskkonna säästmise ning noorte ettevõtlusaktiivsuse suurendamisega. Soovin ärksatele ja tegusatele noortele ettevõtte edasiseks arendamiseks palju edu,» ütles abilinnapea Raimond Tamm.

Mündi asutasid 2019. aastal neli Hugo Treffneri gümnaasiumi noort, kes tahtsid muuta hommikurutiini kemikaalivabaks ja keskkonnahoidlikuks. Mündi hambapesutablette hoiustatakse klaaspurgis ning kui tabletid otsa saavad, saadetakse neid juurde biolagunevas paberkotis süsinikuneutraalse tarnega. Hambapasta asendamine naturaalse kapsliga säästab lisaks loodusele ka tervist.

Euroopa suurima rohetehnoloogiate arendamisele suunatud kiirendiprogrammi Climate-KIC tabeli järgi on Mündi toote ökoloogiline jalajälg võrreldes tavalise hambapastaga 98 protsenti väiksem.

Lisaks plaanib Münt tulevikus välja töötada ka muid hügieeni- ja kosmeetikatooteid, millega pürgida Skandinaavia turule.

Tartu ettevõtetest pääses kümne parima sekka ka restoranides üle jäävat toitu päästa aitav platvorm Fudler.

Tänavu jagati Ajujahil kokku 150 000 eurot äriideede elluviimiseks.

Märksõnad
Tagasi üles