N, 1.06.2023

Teisele inimesele retseptiravimeid osta ei saa

Indrek Ojamets
, reporter
Facebook Twitter
Comments
Inimene ei saa teise inimese retsepti apteegis välja osta isegi siis, kui teab tema isikukoodi, järeldub kohtu möödunud nädala otsusest. Eelkõige võivad nii hätta jääda need, kes ise apteegis ei käi, kuid ka digimaailmas end koduselt ei tunne. Pildil Tallinna Solarise keskuse Apotheka.
Inimene ei saa teise inimese retsepti apteegis välja osta isegi siis, kui teab tema isikukoodi, järeldub kohtu möödunud nädala otsusest. Eelkõige võivad nii hätta jääda need, kes ise apteegis ei käi, kuid ka digimaailmas end koduselt ei tunne. Pildil Tallinna Solarise keskuse Apotheka. Foto: Mihkel Maripuu

Kohtu otsuse kohaselt ei tohi netiapteek näidata retsepti kolmandale isikule, see aga muudab keerulisemaks näiteks eakale lähedasele internetis ravimi ostmise.

Andmekaitse inspektsioon (AKI) tegi novembris ettekirjutuse-hoiatuse kolmele apteegile, millega peatas e-.apteekides kolmandate isikute isikukoodi järgi retseptide kuvamise.

Seni oli võimalik apotheka.ee, sydameapteek.ee ja azeta.ee netiapteegis tutvuda igaühe retseptiga, kelle isikukood oli teada, ning tema retsepti välja osta. Nüüd peatas andmekaitse inspektsioon isikukoodi alusel retseptide kuvamise kõrvalistele isikutele.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles