E, 29.05.2023

INTERVJUU ⟩ Selmayr: kuidas saab Sputniku propagandat uskuda?

Evelyn Kaldoja
, välisuudiste toimetuse juhataja
Facebook Twitter
Comments
Martin Selmayri hinnangul võib EL olla enam-vähem rahul sellega, mida suutis koroonakriisi ajal 27 liikmesriigi poliitilise tahte jõul ära teha. FOTO: Mattias Tammet/Vpk
Martin Selmayri hinnangul võib EL olla enam-vähem rahul sellega, mida suutis koroonakriisi ajal 27 liikmesriigi poliitilise tahte jõul ära teha. FOTO: Mattias Tammet/Vpk Foto: Mattias Tammet/Vpk

Mõnikord avaldab mõnedele Euroopas liiga sügavat muljet autokraatlike režiimide propaganda, ütleb Euroopa Komisjoni Viini esinduse juht Martin Selmayr vastuseks küsimusele, mida tundis, kuuldes mõne maa plaanist osta Hiina ja Vene vaktsiine.

Selmayr soovitab vaadata statistikat, kui palju on Venemaa suutnud oma kodanikke vaktsineerida. Igaühele saada olevad võrdlusmaterjalid näitavad, et EL pole praeguseks mitte ainult edukaim oma kodanike vaktsineerija, vaid ka tugev globaalne vaktsiinieksportija.

Kas te saaksite hakatuseks selgitada, miks valisite oma Brüsseli positsiooni järel Viini?

Esiteks on Viin alati olnud minu lemmiklinn ELis. See on suurepärane kultuurilinn, see on rahvusvaheline linn. Ning pärast väga pikka aega Brüsselis – mulle väga meeldis Brüssel, elasin seal 20 aastat – on ka meeldiv kohta vahetada ning olla – vähemalt paariks aastaks – lähedal rahvale ühest meie liikmesriigist.

On Brüsseli mull, on Tallinna mull, on Viini mull. Mõnikord on kasulik mulle vahetada.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles