Madalstardil Eesti majandus takerdub tööjõupuudusesse

Martti Siimann Pärnu rannapromenaadil näitamas kohta, kus juunis avab uksed nende uus restoran. FOTO: Urmas Luik / Pärnu Postimees

Koroonakriisi varjus tõusule pööranud majandus on tõstnud palku ja suurendanud nõudlust tööjõuturul. Sellele vaatamata on meil endiselt üle poolesaja tuhande töötu, kes omale rakendust otsib.

Artikkel on kuulatav
digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Vaatamata sellele, et turismiga seotud tegevusalad on meil endiselt varjusurmas ja sellega seotud majutus- ja toitlustussektor toibub kriisist veel mitu head aastat, õilmitseb Eesti majandus teiste majandussektorite toel juba koroonaeelsel tasemel. Ehkki hotelli- ja restoranitöö on tööjõumahukas, annab see rahvusliku rikkusesse vaid kaks protsenti ega suuda Eesti majanduskasvu väärata.

Muutustest tööjõuturul kõnelevad ka töötukassa numbrid, kuhu aprill tõi positiivse läbimurde. Kui veel aprilli alguses oli töötuna arvel 57 500 inimest kuu lõpuks oli töötute arv tublisti vähenenud ja on praegu juba 53 000 kandis. Aprillis ja mais läks tööle üle 10 000 inimese. Kui võrrelda töötute arvu mullusega, siis tuleb tõdeda, et tänavu on töötuid 2000 võrra rohkem.

15.01.2022 17.01.2022
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto