GRAAFIK ⟩ Praeguse tempoga jõuab sügiseks ära vaktsineerida 70 protsenti täisealistest

Töö Tartu vaktsineerimiskeskuses  FOTO: Kristjan Teedema / Tartu Postimees

Viimase kuu jooksul on esimese vaktsiinidooside süstimine stabiliseerunud – vaktsineerimistempo püsib päev päeva järel väga väikeste kõigumistega sama. Tervise- ja tööminister Tanel Kiik (KE) ütles, et see on stabiilne kahe muutuja tõttu ning et ka praeguse rahuliku tempoga jõuaks sügiseks täisealiste vaktsineeritus 70 protsendi juurde, seda ühe doosi saanutega.

Artikkel on kuulatav
digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

«Vaktsineerimistempo sõltub peaasjalikult kahest muutujast: tarnetest ja teise doosiga vaktsineerimistest,» rääkis minister. Ta lisas, et viimasel kolmel nädalal on igal nädalal tehtud ligi 60 000 kaitsesüsti.

Ka sellel nädalal tahab ministeerium vaktsineerida samavõrra kui eelnevatel nädalatel. Pooled doosidest on teised annused.

Kui nii läheb, siis esimese vaktsiinidoosi saanute arv oleks umbes pool miljonit.

Kui Eesti vaktsineerimistempo on viimased kuu aega olnud stabiilne ning esimeste dooside süstimise tempo ei tõuse, kas me saavutame sügiseks 70-protsendilise vaktsineerituse?

«Loomulikult. Praegu oleme liikunud täiskasvanute vaktsineerimises edasi kolm protsenti nädalas,» vastas Kiik. Ta lisas, et umbes kahe kuu pärast, juhul, kui tempo jääb samaks, on esimese vaktsiinidoosi kätte saanud 70 protsenti täisealistest.

«Osa teisi doose tuleks ikkagi teha septembrikuus,» täiendas Kiik.

Lähitulevikku aga ei saa prognoosida, sest sotsiaalministeerium ei tea kahte muutujat: juuli ja augusti tarneid ega seda, kui suur on inimeste vaktsineerimishuvi.

03.06.2021 05.06.2021
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto