R, 2.12.2022

Soome saab laevaga reisida ka üht vaktsiinidoosi tõendava tõendiga

BNS
Soome saab laevaga reisida ka üht vaktsiinidoosi tõendava tõendiga
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 16
Tallinki laev.
Tallinki laev. Foto: TOOMAS HUIK/PM/SCANPIX BALTICS

Alates teisipäevast saab laevaga Soome reisida ka vähemalt ühe vaktsiinidoosi saamist tõendava vaktsineerimistõendi ettenäitamisel, kuid endised karmid reisipiirangud Soome sisenemisel jätkuvad 27. juunini.

Alates teisipäevast aktsepteerib Tallink Grupp laevaga Soome reisimisel laevapardale pääsuks lisaks negatiivse koroonatesti tulemuse tõendile ja koroonaviiruse läbipõdemist tõendavale dokumendile ka vaktsineerimistõendit. Aktsepteeritav on juba esimese vaktsiinisüsti manustamist tõendav dokument, kuid esmane vaktsineerimine peab olema tehtud vähemalt 21 päeva enne reisi.

Vaktsineerimistõendi aktsepteerimine pardalepääsuks ei muuda teisi jõus olevaid reisipiiranguid, mille Soome on piiriületusel kehtestanud kuni 27. juunini.

Eestist ja Rootsist lubatakse hetkel endiselt vaid Soome kodanike ja residentide naasmist Soome, lubatud on vältimatud tööreisid, reisimine perekondlikel põhjustel või mõnel muul vältimatul põhjusel.

Vaktsineerimistõendil peavad olema järgmised andmed: nimi, sünniaeg, vaktsiini nimetus, vaktsineerimise kuupäev ja koht ning tõendi väljaandja.

Lisaks vältimatule reisimise põhjusele on sellest nädalast Eestist Soome reisijatelt nõutav üks järgnevast kolmest dokumendist: mitte vanem kui 72 tunni vanune negatiivne koroonatesti tõend; arstitõend viimase kuue kuu jooksul läbi põetud koroonaviiruse kohta; vaktsineerimistõend vähemalt 21 ööpäeva enne reisi manustatud koroonavaktsiini kohta, mis on WHO või Euroopa ravimiameti  heakskiidetud vaktsiin.

Samas on ka erand ehk tõendeid ei eeldata reisijatelt, kes reisivad maaleminekuta kruiisidel.

Laevapardale pääsuks tõendeid ei nõuta alla 16-aastastelt reisijatelt ja kaubavedajatelt.

Vaktsineerimistõendi olemasolu ei taga riiki pääsemist ilma negatiivse koroonatesti tulemuse tõendi olemasoluta. Seetõttu soovitab Tallink kuni riiklike reeglite muutumiseni jätkuvalt omada lisaks ka mitte vanemat kui 72 tunni vanust negatiivse koroonatesti tulemuse tõendit. Piiriületuse sujuvuseks on soovitav Helsingi sadamates alaealistel reisijatel vanuses 13+ aastat negatiivse koroonatesti tulemuse tõendi olemasolu.

Soome lubab riiki siseneda vaid vältimatutel perekondlikel põhjustel ning ühiskonna toimimiseks vajalikel ametikohtadel töötavatel inimestel.

Kõikidel vältimatutel põhjustel Soome saabujatel on riiki saabumiseks soovitatav registreerida oma saabumine aegsasti Finentry portaali kaudu.

Märksõnad
Tagasi üles