ÜLEVAADE ⟩ Belgia jätkab inimjahti ähvarduste saatel põgenenud ekstremistist sõdurile

Belgia sõjaväelased ja nende soomuk Hoge Kempeni rahvuspargi lähistel. Hoolimata suurest operatsioonist jäi radikaliseerunud sõdur tabamata.  FOTO: Eric Lalmand/zumapress.com/Scanpix

Juba üle kolme nädala on Belgia võimud pidanud jahti 46-aastasele paremäärmuslasest sõdurile Jürgen Coningsile. Samal ajal tegutseb internetis äärmuslase fänniklubi, mis annab märku laiematest pingetest ühiskonnas.

Artikkel on kuulatav
digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Üheteistkümnel välismissioonil osalenud kogenud täpsuslaskurist 46-aastane kapral Conings varastas mai keskel väeosast püstolkuulipilduja, püstoli, neli raketiheitjat ja üle 2000 padruni ning jättis maha mitu ähvardusi täis hüvastijätukirja.

Ajalehe Het Belang van Limburg teatel oli esimene kiri mõeldud politseile ja sisaldas ähvardusi tema järgmiste sammude kohta. Teine kiri oli adresseeritud Coningsi elukaaslasele. Selles kirjas süüdistas ta virolooge ja poliitilist eliiti valetamises ja reeglite dikteerimises. Ähvardused olid ajendatud just koroonapiirangutest. Kolmas kiri oli VRT andmeil adresseeritud relvajõududele, selles olevat mees teatanud: «Te treenisite mind selliseks, nagu ma nüüd olen. Ma kasutan seda teie vastu.»

07.06.2021 09.06.2021
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto