Reinsalu: valitsust lõhkus EKRE pidev üle võlli retoorika

«Paaril korral tuli ette ka olukord, kus koalitsioonijuhtide koosolekul, kui pinge oli juba lakke läinud, lahkusid nad laua tagant. Esimesel korral kutsus Ratas nad tagasi, teisel korral enam mitte. Kui ähvardad tuumanuppu liialt sageli vajutada, siis see ähvardus kaotab ajapikku mõju,» meenutas Urmas Reinsalu oma uues raamatus koalitsiooniarutelusid.  FOTO: Eero Vabamägi

Riigikogu liige ja endine välisminister Urmas Reinsalu (Isamaa) kirjutab järgmisel nädalal ilmuvas raamatus «Välisminister» sellest, kuidas Keskerakonna, EKRE ja Isamaa valitsusele said saatuslikuks Mart ja Martin Helme (EKRE) pidevad teadlikud üle võlli avaldused, mis lõhkusid valitsuse usalduse.

Artikkel on kuulatav
digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Jüri Ratase teise valitsuse tuumikliige Reinsalu alustab raamatut kahetsusega, et Eesti poliitikud ei kirjuta mälestusraamatuid juba siis, kui on veel ametis.

«Kui mõtlen tagasi neile kahele aastale Jüri Ratase valitsuses, siis tundub, et nende aastate sisse mahtus palju rohkem sündmusi, kui päevi tegelikult oli: koroonakriis, EKREga koos valitsuses olemine, meeletu meediasurve, tormid välispoliitikas. Tekkis tunne, et oleks kahju, kui need aastad libiseks mööda ilma kokkuvõtteta,» rääkis Reinsalu.

09.06.2021 11.06.2021
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto