R, 29.09.2023

Laevaliikluse taastumine võib tuua pikad järjekorrad

Carl-Robert Puhm
Facebook
Comments
Tallinki laevad käivad ­Soomes juba praegu, kuid Soome ­rangete piirangute tõttu napib Helsingisse sõitjaid.
Tallinki laevad käivad ­Soomes juba praegu, kuid Soome ­rangete piirangute tõttu napib Helsingisse sõitjaid. Foto: Liis Treimann

Euroopa Liidus 1. juulil kasutusele võetav vaktsiinipass tagab küll kaitsepoogitute vaba liikumise liikmesriikide vahel, kuid ei kaota ära reisimisega kaasnevaid ebamugavusi. Eesti mõtleb võimalike probleemide ennetamiseks luua ise ajutise digilahenduse, et vältida reisiterminalides inimeste kogunemist, järjekordi ja ajakulu.

Praegu kontrollitakse reisil vajalikke Covid-19ga seotud dokumente käsitsi ja ühekaupa ning ei ole näha, et see protsess lähiajal ühtselt automatiseeritaks. Näiteks Tallinna lennujaamas käib dokumentide kontroll nii, et riigist väljumisel kontrollivad sihtriigi nõutavaid koroonapabereid lennufirmade esindajad (check-in’i lauas või lennuväravas) ning Eestisse saabujaid politsei- ja piirivalveameti ametnikud. «Tõepoolest, praegu ei saa lennureisijad oma Covid-19ga seotud dokumente elektrooniliselt check-in’is esitada. Ja see on mure, sest soodustab järjekordi ja inimeste koondumist ühte punkti,» ütleb majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi transpordi asekantsler Ahti Kuningas Postimehele.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles