Peaprokurör: kui Keskerakonna kriminaalasi saab kohtuküpseks keset valimiskeerist, on see paratamatus

Peaprokurör Andres Parmas sõnas, et olgu valimised või mitte, nii ei saa, et kõik see mees uurigu ainult Porto Francot. FOTO: Eero Vabamägi

Riigi peaprokurör Andres Parmas ütles Postimehe otsestuudios, et Isamaa juhiks pürgiv Lavly Perling oli juba vähemalt 2020. aasta alguses teadlik toonase peaministri partei suhtes käinud kriminaalmenetlusest. Sama korruptsiooniskandaal viis Ratase valitsuse ametist selle aasta alguses.

Artikkel on kuulatav
digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Kui see kriminaalmenetlus avalikuks tuli, siis oli neid, kes kahtlesid, kas see oli ikka juhus, et vahistamised ja avalikustamine toimus vaid päev enne EKRE-le olulise abielureferendumi eelnõu hääletust riigikogus. Kui kriminaalasi jõuab kohtusse sügisel kohalike omavalitsuste valimiste kõige aktiivsemal valimiskampaania tegemise ajal, tekib ju jälle sama küsimus?

Me kindlasti ei sihi selle järgi. Ühelt poolt ühiskond ootab, et me tegutseksime kiiresti. Teiselt poolt poliitikud ootavad, et me ei segaks nende mõnusat äraolemist ja nende poliitika tegemist omapoolsete sõltumatute muutujatega. Me oleme justnagu kahvlis, et ei nagu tohikski kunagi tööd teha. Me ei sea oma samme selle järgi, kas valimised on tulemas või ei.

Paratamatult toimuvad sel sügisel kahed valimised. Suve lõpus ja sügisel. Kui me peaks jõudma materjaliga niimoodi valmis, et saata süüdistusakt kohtusse enne kohalikke valimisi, siis nii lähebki. Me ei hakka eraldi ootama, et valimised saaks peetud. Poliitikutele ja avalikkusele julgustava sõnumina: meie ju juhime seda kohtueelset menetlust teadmises, et me esitame süüdistuse, ja arusaamisega, et on põhjust kohtusse minna.

15.06.2021 17.06.2021
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto