Päästeteenistuse aumärgid ⟩ «Miks ja kas tõesti? Kas meie panust tõesti nii kõrgelt hinnatakse?»

Päästeamet tänab. FOTO: Urmas Luik/Pärnu Postimees FOTO: Urmas Luik / Pärnu Postimees

Eile andsid siseminister Kristian Jaani (KE) ja päästeameti peadirektor Kuno Tammearu 123 inimesele üle päästeteenistuse aumärgid.

Artikkel on kuulatav
digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Üle anti neli päästeteenistuse kuldristi, 19 päästeteenistuse hõberisti, 69 päästeteenistuse medalit, üheksa päästeameti teenetemedalit kuldsete tammelehtedega, 21 päästeameti teenetemedalit hõbedaste tammelehtedega ning üks missioonimedal. Lisaks anti üle siseministeeriumi tänukirjad.

Avinurme vabatahtliku päästekomando liige Ants Rummel sai sel aastal tunnustuse. Tema sõnul tekkis mõte ja vajadus saada vabatahtlikuks päästjaks üleöö. 2011. aastal 1. septembril suleti nimelt kutseline komando Avinurmes ning viis kuud hiljem läks sealkandis üks kahekorruseline maja põlema. «Ega mina, tavaline vallakodanik, ei saanudki aru, et kui komando ära kaob, siis mis tegelikult võib juhtuda,» meenutas Rummel. Nimelt jõudsid päästjad kohale 33 minutiga, kuid tulekahju korral on kõige tähtsamad esimesed kümme minutit. Seetõttu tulid mehed ja noored kokku ning asutasid vabatahtliku komando.

15.06.2021 17.06.2021
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto