Sulgpallurid olid Hispaanias üksikmängus võidukad

Hispaanias juunioride maailma edetabeli 22. kohalt tiitlijahti alustanud Tauri Kilk tuli esimeseks. FOTO: Toivo Kivimets

Mullu novembris Lahtis Euroopa sulgpallurite juunioride võistkondlikel meistrivõistlustel pronksi teeninud Eesti koondise liidrid Tauri Kilk ja Catlyn Kruus tõestasid läinud nädalavahetusel Hispaania Alicante provintsi La Nucía linnakeses, et medal polnud ainult juhuste õnnelik kokkusattumus.

Nüüd mängisid mõlemad Tartu Triitoni esindajad end Hispaania juunioride lahtistel meistrivõistlustel üksikmängus finaali ning mõlemas finaalis sepistati ka võit.

Hispaanias juunioride maailma edetabeli 22. kohalt tiitlijahti alustanud Kilk tõdes, et veerandfinaalis hispaanlase Carlos Iglesiasega mängides tuli tal parasjagu palju kannatada. «Pallirallid olid pikad, tuli varitseda momenti ja olla kannatlik, et sobival hetkel vastase nõrk löök oma hea rünnakuga punktiks vormistada,» rääkis ta. Hispaanlasega heideldes võitis ta esimese geimi 21:14, kaotas teise 17:21 ja võitis kolmanda 21:16.

Poolfinaalis alistas Kilk juba juunioride maailma edetabeli neljanda reketi ja sel turniiril esimese asetuse saanud inglase Ethan Rose’i 58 minutit kestnud nauditava heitluse järel 21:18, 16:21, 21:18. «Olime ettevaatlikud ja keskendusime pikkade rallide võitmisele. Vastane lihtvigu peaaegu ei teinudki ning tuli olla kannatlik, et leida õige hetk,» jätkas Kilk.

Tänased võitjad on tõestanud, et Tartust on võimalik tõusta rahvusvahelisele tipptasemele, ütles Heiki Sorge.

Finaalis oli Kilgi vastane neljanda asetusega 17-aastane prantslane Sacha Leveque (BWFi juunioride edetabeli 44.), kes poolfinaalis loovutas hispaanlasele Jacobo Fernandezile mõlemas geimis vaid seitse punkti. Kaks kanget olid enne seda kohtunud ühe korra ning 2020 Swedish Junior Openil oli kolmes geimis võitnud prantslane 21:13, 19:21, 21:12. Nüüdki tuli mängul kolm vaatust, aga seekord oli Kilgi kord võita: 21:18, 23:25, 21:16.

«Väsimus oli tuntav, aga selle kiuste tuli vastast suruda ja eksima meelitada. Vaja oli pidevalt leida häid lahendusi ja olla prantslasele maksimaalselt ebamugav vastane,» ütles alles tänavu augustis 17-aastaseks saav tartlane.

Catlyn Kruus pidas La Nucías neli üksikmängu ega loovutanud vastastele ainsatki geimi. FOTO: Toivo Kivimets

Ei ainsatki geimi

Juunioride edetabelis 27. kohal paiknenud ja Hispaanias kolmanda asetuse saanud Catlyn Kruus pidas La Nucías neli üksikmängu ega loovutanud vastastele ainsatki geimi. Lisaks oli ta esimeses ringis vaba ning poolfinaali pääses mänguta, sest šveitslanna Lucie Amiguet andis meie neiule loobumisvõidu.

Poolfinaalis oli Kruus 21:14, 21:12 parem Prantsusmaa esindajast Marie Cesarist. Esikohamängus tegi ta poole tunniga tuule alla vanuseklassi edetabelis 77. kohal paiknevale inglannale Lisa Curtinile 21:17, 22:20.

«See oli minu üks viimaseid turniire juunioride vanuseklassis ja seepärast läksin igal juhul võitma,» kirjeldas järgmisel kuul 18. sünnipäeva tähistav Kruus Hispaania reisiks seatud eesmärki.

Kahes paarismängus edenesid üksikmängu võitjad koos kaaslastega poolfinaali. Neidude paarismängus olid korraldajad arvestanud Kruusi ja Ramona Üpruse (TÜASK) poolfinaali jõudmisega ja nii ka läks. Kohtumine esimese asetusega hispaanlannade Lucia Rodriguezi ja Ania Setieni vastu lõppes 10:21, 17:21. Teise finaali ei õnnestunud pääseda ka Kilgil, sest koos Oskar Männikuga (Nõo SK) kaotati noormeeste paarismängu poolfinaalis prantslastele Mael Cattoenile ja Quentin Ronget’le 14:21, 15:21.

Segapaarismängus jõudsid teise asetusega Männik ja Üprus kolmandasse ringi ehk 16 parema hulka. Ukse veerandfinaali sulgesid meie omadel hispaanlased Nachi Cervello ja Ana Caballero.

Tartust tippu

Tartlaste triumfi pealt näinud ja mängijaile õpetussõnu jaganud Eesti kuni 19-aastaste koondise peatreener Heiki Sorge tõdes, et ükski Eesti neljast parimast juuniorist lati alt läbi ei jooksnud.

«Üksikmängude võitjad ületasid ennast, sest Catlynil oli ju neljas ja Tauril kolmas paigutus. Paarismängudes tuleb mängijatel aga rohkem sisekaemusega tegelda, sest finaalipaigad jäid selles mänguliigis pigem enda eksimuste kui liialt tugevate vastaste taha,» rääkis Sorge.

«Sellised võistlused on noortele vajalikud, siit saame kogemusi. Tänased võitjad peaksid olema eeskujuks kõigile meie noormängijatele, sest nad on tõestanud, et ka Tartust on võimalik rahvusvahelisele tipptasemele tõusta,» lisas 35-kordne Eesti meister.