R, 27.01.2023

GALERII ⟩ Tallinna Linnateatris lõppes Elmo Nüganeni ajastu

Heili Sibrits
, Postimees Nädal peatoimetaja
Tallinna Linnateatris lõppes Elmo Nüganeni ajastu
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Nüganen ütles, et teda on kogu aeg saatnud mõte, et äramineku hetk peab olema õige, teatriarengule pikemas perspektiivis kõige parem.
Nüganen ütles, et teda on kogu aeg saatnud mõte, et äramineku hetk peab olema õige, teatriarengule pikemas perspektiivis kõige parem. Foto: Siim Vahur

Eile õhtul kogunesid praegused ja endised Tallinna Linnateatri töötajad ning koostööpartnerid Salme kultuurikeskusesse, et teha tänukummardus teatri peanäitejuhile Elmo Nüganenile ja direktorile Raivo Põldmaale nende pika ja särava ametiaja eest.

Diana Leesalu eestvedamisel ja pea kogu kollektiivi osavõtul valmis teatraliseeritud tagasivaade neile ligi kolmekümnele aastale, mis on jätnud tugeva jälje Eesti teatrilukku.

«Uue majaga kaasnevad alati uued ootused ja lootused,» põhjendas Elmo Nüganen, miks ta otsustas 29 aastat kestnud töö Tallinna Linnateatris katkestada ja jätkata oma professionaalset karjääri vabakutselise lavastaja ja režissöörina.

Pärast lahkumisotsusest teatamist möönis Nüganen, et iga juht, kes asub tööle, saab aru, et lõpmatuseni ju ühte ametit pidada ei saa. «Kunagi tuleb katafalgile ronida.»

Märksõnad
Tagasi üles