T, 24.05.2022

Canoni töötajad peavad kontorisse pääsemiseks tehisintellektile naeratama

NN
Canoni töötajad peavad kontorisse pääsemiseks tehisintellektile naeratama
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Canoni töötajad Hiinas peavad tööle tulles mitte ainult end näotuvastuskaameraga identifitseerima, vaid ka tehisintellektile naeratama.
Canoni töötajad Hiinas peavad tööle tulles mitte ainult end näotuvastuskaameraga identifitseerima, vaid ka tehisintellektile naeratama. Foto: Cambodia, P.i. Network

Canon on Hiinas jõudnud invasiivses töökohaseires uuele tasandile. Firma töötajad peavad tööle tulles mitte ainult end näotuvastuskaameraga identifitseerima, vaid ka tehisintellektile naeratama. Seejärel otsustab algoritm, kas töötajad näivad piisavalt õnnelikud, et kontoriruumidesse siseneda või näiteks koosolekuid broneerida.

Firma tuli The Verge’i andmetel oma naeratusi ära tundva tehisintellektiga vaikselt välja juba möödunud aasta lõpul, kuid sellest hoolimata ei ole see suurt tähelepanu saanud. Väljaande hinnangul on see märk sellest, et invasiivne, alandav ja pealetükkiv töökohajärelevalve on muutunud väga tavaliseks ning sellised suundumused on koroonapandeemia varjus vaid hoogu juurde saanud.

Märksõnad
Salvesta lood hiljem lugemiseks!
Minu lood
Eesti uudised
Tervis
Majandus
Maailm
Arvamus
Fookus
Kultuur
Sport
Tagasi üles