Tartu lühiuudised

Autovabaduse puiestee tõttu oli liiklus Vabaduse puiesteel suletud ka eelmisel suvel. FOTO: Margus Ansu

Autovabadus saabub 4. juulil

9. juulist 8. augustini seab end Vabaduse puiesteel taas sisse autovabaduse puiestee. Ent juba 4. juulil algab ala ümberkujundamine ning tänavalõik Uueturu ristmikust Kaarsillani jääb liiklusele suletuks 12. augustini.

Mootorsõidukitega saab nimetatud perioodil piki jõe äärt liikuda Narva maantee kaudu. Sinna suunatakse ajutiselt ka bussiliinid 6, 7 ja 13 ning ööliinid 21 ja 22.

Autodele jääb avatuks turuhoone parkla, kaubamaja parkla ning linnaraamatukogu parkla. Kohalikud elanikud pääsevad Poe tänavale Ülikooli tänava kaudu.

Turismibussidele tuleb parkimiskoht Magistri tänava parkla kõrval asuva kahe parkimiskoha juurde. Taksodele tehakse kolm peatumiskohta Uueturu tänavale kaubamaja parklasse ning kolm kohta Magistri tänava parkla lähedale Raeplatsi bussipeatuse juurde. TPM

Tartlased saavad valida parimat uusehitist

Tartlastel on ka tänavu võimalus kaasa lüüa Tartu aasta parima ehitise valimisel ning anda hääl oma lemmikmajale 2020. aastal kasutusloa saanud uusehitiste ja renoveeritud hoonete hulgast.

Hääletada saab 27. juunini Tartu linna kodulehel. Valiku saab teha 18 hoone või hoonerühma hulgast, mille seas on nii uusehitisi ka kui renoveeritud hooneid, nii eramuid, kortermaju kui ka ühiskondlikke hooneid.

Nii rahva lemmikmaja kui ka žürii tunnustused eri kategooriates antakse üle Tartu linna päeval, 29. juunil lodjakojas. TPM

Turul on drive-in maasikapäev

Nagu eile, saab ka täna kell 15–18 Tartu avaturu peaväravast Soola tänava poolt turu keskteele autoga sisse sõita, lühikeseks ajaks parkida, suuremad ostud sooritada ja kauba otse autosse laadida. Selline mugavusele rõhuv sõida-ja-osta-variant on teadaolevalt Eestis esmakordne. TPM

21.06.2021 25.06.2021
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto