E, 26.09.2022

Ekspert hindas valla uuringu puudulikuks

Lisatud uuringfirma Civitta kommentaar
Eili Arula
, ajakirjanik
Ekspert hindas valla uuringu puudulikuks
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 1
Puurmani keskmeks on lossis asuv mõisakool. Ainuüksi kooli ja poe olemasolu annab analüütik Antti Roose hinnangul õiguse pidada Puurmani piirkonna esmatasandi keskuseks.
Puurmani keskmeks on lossis asuv mõisakool. Ainuüksi kooli ja poe olemasolu annab analüütik Antti Roose hinnangul õiguse pidada Puurmani piirkonna esmatasandi keskuseks. Foto: Margus Ansu

Aasta algul andsid Puurmani ümbruskonna elanikud ühispöördumisega märku, et soovivad Põltsamaa vallast lahku lüüa ning liituda Tartu vallaga. Põltsamaa vald ei ole tänini veel ühtki konkreetset sammu seoses selle ettepanekuga astunud.

Küll aga tellis Põltsamaa vallavalitsus Puurmani piirkonna lahkumise mõjude uurimiseks 9000 euro eest uuringufirmalt Civitta analüüsi, mis tuleb vallavolikogu istungil esitlemisele homme.

Huvilised on juba saanud uuringuga tutvuda ka valla veebilehe vahendusel. Põltsamaa vallast lahku lüüa soovivate Puurmani piirkonna elanike esindajad selgitasid avalikus kirjas, et uuring ei anna ülevaadet tegelikkusest. Nende hinnangul oli puudulik nii uuringus osalemisest teavitamine kui ka hilines selle esitamine, sisulistest puudustest rääkimata.

Märksõnad
Tagasi üles