Rene Arikas: märtsis lubatud graafikus me püsida ei suuda

Rene Arikas sõnas, et märtsis välja käidud graafikus püsida pole võimalik, kuna ettevõtmine osutus sedavõrd erakordseks. FOTO: Mihkel Maripuu

Kuigi järgmisel nädalal algavad Estonia laevavraki uuringud, sai Estonia esialgse hindamise rahvusvahelise ühiskomisjoni juht Rene Arikas volitused riigi eraldatud miljoneid eurosid kasutada alles kaks nädalat tagasi.

Artikkel on kuulatav
digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

​Mis 8. juulil toimuma hakkab?

8. juulil me läheme välja uurimislaevadega. Eesti poole pealt on meil kasutuses multifunktsionaalne jäämurdja EVA 316, mis hakkab tegutsema seal kui emalaev, pakkudes meeskonnale ja uurijatele, inseneridele majutust, toitlustust ja tegelema ka uuringutega. Teiselt poolt tuleb meil Rootsist Stockholmi ülikoolile kuuluv uurimislaev Elektra, mis viib läbi keerulisemad uuringud: sonariuuringud, põhjauuringud. Uuringute eesmärk on saada pilt ette, milline on merepõhi, milline on merepõhja reljeef ja merepõhja geoloogia ja kus paikneb täpselt vrakk. Jäädvustame täpselt vigastuste asukoha ja ulatuse. Nii palju kui võimalik, me seda materjali ka avalikustame.

30.06.2021 02.07.2021
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto