L, 25.03.2023

BMX-ratturid toovad ikka häid tulemusi

Lenel Karu
BMX-ratturid toovad ikka häid tulemusi
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Pildil klubi juht Jaan Veeranna.
Pildil klubi juht Jaan Veeranna. Foto: Sille Annuk

Tähtvere puhkepargis jõudsid pühapäeval lõpuni BMX-krossi meistrivõistlused, kuhu kogunes Eesti sõitjate paremik ja mõned külalised Lätist. Kuigi kõiki favoriite kohal ei olnud, jagus konkurentsi igas vanuseklassis ning tartlased teenisid uhkeid tulemusi.

Kõige oskuslikumate sõitjate seas ehk eliitklassis tuli esimeseks Ardo Oks Tartu jalgrattaklubist Peloton, talle järgnesid Vooremaa rattaklubist Centrum Randar Saar ja Risto Loorits.

«Konkurentsi oli, kuigi need, keda kõige rohkem kartsin, jäid sel korral tulemata. Eks iga võit on raske. Erilise asjana tooksin esile aga selle, et nüüd olen juba viis korda Eesti meistriks tulnud,» rääkis Ardo Oks intervjuus Eesti jalgratturite liidule.

Kolm tegusat klubi

Teised esikohad tartlastele tulid meesjuuniorite hulgas, kus parim oli Martti Härmoja (Tartu SK Velo), cruiser’i sõitjate seas, kus rabas esikoha Andrus Mõttus (Tartu SK Velo), ning naiste eliitklassis, kus teistele tegi silmad ette Anni Annama (TÜASK).

Laupäeval võistles ligi sada ning pühapäeval 75 sõitjat, kuid võistluste peakorraldaja ning Tartu SK Velo juhi Jaan Veeranna sõnul on kõige tihedam konkurents noorimate sõitjate seas.

13–14-aastaste poiste seast kasvab peale hea sats, kellest võib isegi meie olümpiavõitja tulla, ütles Tartu SK Velo juht Jaan Veeranna..

«Tartu head tulemused on tingitud meie pikast traditsioonist. Meil on linnas kolm kõige aktiivsemat klubi Tartu SK Velo, Peloton ja TÜASK, kus on loodud eraldi BMX-krossi treeningugrupid, Euroopa karikaetapilt võideti viimati teine koht,» selgitas Veeranna.

Ta lisas, et kõik BMXi huvilised ei tahagi võistelda, kuid igal juhul on suvi sel alal parim aeg treenida.

Vähe vanemaid sõitjaid

Kõige vähem sõitjaid on eliitklassis, sest pärast teatud vanust on rohkem neid rattureid, kes spordi kõrvale jätavad.

«See pole nii üksnes BMX-krossis, vaid ka mujal. Olen kümme aastat töötanud selle nimel, et trendi muuta,» sõnas Veeranna. «Aga isegi Lätis, kus on tipptasemel BMX-krossiratturid, tuleb mõnel juhul mitu vanuseklassi kokku panna, et võistlusele piisavalt sõitjaid osalema saada. Tippsport nõuab raha ja pingutust, mis kõigile ei sobi.»

Ometi näeb ta nooremate sõitjate seas tugevat pealekasvu. «Praegu on näha, et 13–14-aastaste poiste seast kasvab peale hea sats, kellest võib isegi meie olümpiavõitja tulla,» ütles Veeranna lootusrikkalt.

Juba 17. juulil sõidavad Tartu ratturid Tallinna osalema Eesti noorte BMX-krossi meistrivõistluste teisele etapile ning augustis ootavad lisaks finaaletapile ees veel Balti karikavõistlused.

Märksõnad
Tagasi üles