P, 26.03.2023

NÄDALA MOOD ⟩ Mille poolest on lätlased paremad kui eestlased?

Kristina Herodes
, ajakirjanik
Mille poolest on lätlased paremad kui eestlased?
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 1
Kas teate, et lätlased vaatavad eestlaste poole tihti omamoodi kompleksi tundes alt üles? Justkui oleks siinne elu etem. Siiski on asju, milles ka lätlased meile silmad ette teevad.
Kas teate, et lätlased vaatavad eestlaste poole tihti omamoodi kompleksi tundes alt üles? Justkui oleks siinne elu etem. Siiski on asju, milles ka lätlased meile silmad ette teevad. Foto: Asya Belova

Lõunanaabritel on pakkuda parematki kui odavat alkoholi. Naabrite vahel käib ikka väike jagelung, et kes kus teisest ette rebib ja taha jääb. Me võime pahaks panna, et Riiast saab otse lennata märksa rohkematesse riikidesse ja et õlu on seal hulga odavam. Ning ka järgnev lugu ei leevenda paraku kadedust.

Naabrite vahel käib ikka väike jagelung, et kes kus teisest ette rebib ja taha jääb. Me võime pahaks panna, et Riiast saab otse lennata märksa rohkematesse riikidesse ja et õlu on seal hulga odavam. Ning ka järgnev lugu ei leevenda paraku kadedust – moerindel teevad lätlased õige mitmes vallas meie moeloojatele silmad ette. Kolme Läti disaineri julgus võtta kitsuke nišš ja saada seal üliheaks pakub väärt eeskuju.

Stiilsem linane kui iial nähtud

Kellel linase looduslik puudutus südame kiiremini põksuma paneb, need peaksid kindlasti tutvust tegema Varani kollektsiooniga. See on minimalistlik, suurlinlik, šikk ja puhtajooneline linane! 

«Moodi luues on iga nüanss tähtis, seal pole ühtegi pisiasja,» räägib disainer Katerina Varan. «Siluett, lõige, materjal on tähtsad, aga ilma unikaalse personaalse puudutuseta oleks see kõik ebahuvitav.»

Läti disain Eestis!

Kolme värvika Läti disaineri loomingu tõi Eesti moesõpradele koju kätte Tallinn Design House. Pop-up-pood seal jääb avatuks suve lõpuni. Varan Latvija võlub linaste rõivastega, Sweetsandknits õhkõrnade kašmiir- ja meriinokudumitega ning Karel’s vallatute mustritega. Stilistika autoriks Svetlana Agureeva. 

Disaineri parim moesoovitus

«Üks väga rikas ja mõjuvõimas inimene ütles väga targasti: tark naine riietub nii, et sa sooviksid midagi tervikust ära võtta ja talle ise midagi uut osta,»

Märksõnad
Tagasi üles