R, 2.06.2023

GALERII ⟩ Vihmapilvi paistab vaid kaugel eemal, aga kurki tuleb mühinal

Armas Riives
, ajakirjanik
Facebook Twitter
Comments
Salvesti tegevjuht Triin Kõrgmaa ütles, et sel aastal on kurgisaak väga korralik. Sel hooajal tahab ettevõte panna purki 1100 tonni kurki, mis on kokku ostetud 18 Lõuna-Eesti kasvatajalt.
Salvesti tegevjuht Triin Kõrgmaa ütles, et sel aastal on kurgisaak väga korralik. Sel hooajal tahab ettevõte panna purki 1100 tonni kurki, mis on kokku ostetud 18 Lõuna-Eesti kasvatajalt. Foto: Sille Annuk

Kurgihooaeg on kätte jõudnud ning kasvatajad ja korjajad peavad pea iga päev põllul küürutama ja kätel käia laskma. Hooaeg Eestis on lühike: vaid üheksa nädalaga tuleb purki saada järgmise pooleteist aasta varu. Tuhanded tonnid kurke hoiavad ka Salvesti ja Põltsamaa Felixi tehase liine pidevas töös.

Tartu Salvesti tehase kurgiliini hoiab töös 18 Lõuna-Eesti talu põldu. Kuigi hooaja esimeste päevade kohta on Salvesti tegevjuhi Triin Kõrgmaa sõnul saak olnud juba korralik, ennustab ta pingsalt ilmateadet jälgides ja põllumeestega arutades, et hooaja tipp jõuab kätte järgmisel nädalal.

«Sellel aastal on ilm tõesti soosinud kurgi õigeaegset valmimist,» ütles Kõrgmaa. Kuigi mõnel pool on olnud probleeme vähese vihmaga, on paljudel põldudel niisutussüsteemid, mis kuivust leevendavad.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles