Maailm jookseb Delta tüvega võidu

Hispaania püüab Delta tüve mahasurumise nimel kiirendada nooremate elanike vaktsineerimist. FOTO: ALBERT GEA/REUTERS/Scanpix

Päev enne, kui maailmas tõusis koroonasurmade arv üle nelja miljoni, hoiatas Maailma Terviseorganisatsiooni (WHO) peadirektor Tedros Adhanom Ghebreyesus, et praegusel hetkel hakkavad uued viirusetüved võitma võidujooksu vaktsiinidega. Selles süüdistas ta ebavõrdsust vaktsiinide jaotamisel ja tootmisel.

Artikkel on kuulatav
digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Ebavõrdsuse kõrval juhtis Tedros tähelepanu ka sellele, et ajal, mil vaesemad riigid seisavad silmitsi surmalainega, kaotavad rohkem vaktsiinidoose manustanud rikkamad riigid piiranguid, justkui pandeemia oleks läbi. Vaid nädal aega varem hoiatas WHO, et pärast kümme nädalat kestnud nakatumiste arvu vähenemist Euroopas on nakatumine ka siin taas tõusuteel.

Peasüüdlasteks suvine liikumine ja suurüritused, kaotatud piirangud ja nakkav Delta viirusetüvi, mis WHO andmeil on praeguseks jõudnud vähemalt 104 riiki üle maailma. Haiguste Ennetamise ja Tõrje Euroopa Keskus (ECDC) prognoosis, et augusti lõpuks on Delta tüvi ELi riikides dominantne, põhjustades 90 protsenti uutest nakatumistest.

08.07.2021 10.07.2021
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto