L, 10.06.2023

Roger Tibar: kas sellist Haapsalut me tahtsimegi?

Roger Tibar
, Haapsalu linnapea kandidaat (Reformierakond)
Facebook Twitter
Comments
Roger Tibar.
Roger Tibar. Foto: Mati Leet

Haapsalu peatänava puude maha raiumine on pesuehe näide sellest, mis juhtub, kui kohtub liiga noor demokraatia ja liiga kaua võimul püsinud seltskond – oskamatus erinevaid osapooli kaasata ja püüdmatus kasutada keerulisemat varianti, kirjutab haridus- ja noorteameti suunajuht Roger Tibar (RE).

Viimastel päevadel on meid kõiki, kuid eriti haapsallasi šokeerinud vaatepilt, mis avanes peatänava puude maha raiumisel ning selle järel. Alguse on saanud n-ö sajandi projekt tulevastele põlvedele, loomaks viisakat visiitkaarti, kuid protsess on välja kukkunud nagu ikka. Otsused on tehtud, kopp maas, inimesed ahastuses. Kus läks valesti?

Kõik algab mentaliteedist. Ajaga võib tekkida mugavus ning nõukaaegne oskamatus spetsialiste ja kodanikke kaasata kajab nüüdseks langetatud puude näol meile vastu. Haapsalu linnapea Urmas Sukles tõi puude langetamise ühe põhjusena välja asjaolu, et pärnad ja vahtrad ei sobi linnaruumi ning tänavaaluste trasside vahetamisel on puujuurte kahjustamise risk suur, mistõttu tehti otsus langetada 115 puud. 115! See on rohkem kui mõnusal jalutuskäigul Haapsalus neid puid ajaviiteks kokku lugeda jõuaks.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles