R, 2.12.2022

Eestlaste geeniandmed võivad jõuda Hiina valitsuse kätte

Marek Strandberg
, tehnoloogiatoimetaja
Eestlaste geeniandmed võivad jõuda Hiina valitsuse kätte
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Hiina on detailse pilgu alla võtnud kogu maailma. Võimalik, et kogutakse ulatuslikult ka geneetilist informatsiooni lisaks oma maa kodanikele ka muude riikide elanike kohta.
Hiina on detailse pilgu alla võtnud kogu maailma. Võimalik, et kogutakse ulatuslikult ka geneetilist informatsiooni lisaks oma maa kodanikele ka muude riikide elanike kohta. Foto: Shutterstock

Hiina biotehnoloogiaettevõte BGI on 7. juuli Reutersi uudisloo andmeil teinud märkimisväärset koostööd sealse sõjaväega ja on ka täna ulatuslikus kasutuses olevate loodete geneetiliste haiguste testmisteenuse pakkuja. Seost armeega on pidanud riskantseks ka Ameerika Ühendriikide valituse nõunikud. 

BGI loodud NIFTY test on maailmas üks populaarsemaid ning neid on tehtud rohkem kui kaheksale miljonile rasedale naisele. BGI ei pruugi töödelda Reutersi väitel mitte ainult loote geneetilisi andmeid lisaks tuvastatavatele haigustele, vaid lisaks ka ema geneetilisi ja isikuandmeid.

BGI ise pole NITFY testi seostest Hiina sõjaväega teada andnud, kuigi 2010. aastast on teada kümmekond muud koostööprojekti, mida nad on teinud ühiselt Hiina sõjaväega.

Märksõnad
Tagasi üles