ARVUSTUS ⟩ Käes on ekraanitaguse asenduserootika ajastu

Marge Monko installatsioon «Ma ei tunne sind, seega ei saa ma sind armastada» (2018). FOTO: Paul Kuimet, Kunstihoone

Tallinna Kunstihoones avatud intrigeeriv teemanäitus käsitleb kriitilise vaatenurga alt nüüdisaegses ühiskonnas ilmnevaid võõrandumistendentse inimsuhetes.

Artikkel on kuulatav
digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Kandes pealkirja «Tänapäeva armastus (ehk Armastus külma intiimsuse ajastul)», tegeleb see näitus kuraator Katerina Gregose sõnutsi digirevolutsiooni emotsionaalse steriilsuse problemaatikaga, mille aluseks on suhtluse nihkumine internetti ja kitsamalt ühismeediasse – tendentsid, mis muidugi koroonaepideemia tekitatud kunstlikus isolatsioonis üksnes võimendusid.

Et sedalaadi mahuga projektide tootmistsükkel on vähemalt poolteist aastat, siis pole ime, et vaatamata mitmetele näitusel osalevatele varasematele töödele, on tegu ühega esimestest tugevalt koroonakriisi problemaatikast tembitud suurnäitustest. Arvestama peab aga sellega, et koroonaisolatsioon on siin üksnes võimendi, mis vaid forsseeris – loodetavasti teataval määral vaid ajutiselt – inimliku suhtluse väljal laiemalt aset leidvaid muutusi.

«Tänapäeva armastus (ehk Armastus külma intiimsuse ajastul)»

Tallinna Kunstihoones 5. septembrini

Näitusel osalevad kunstnikud Gabriel Abrantes, Hannah Toticki Anbert, Melanie Bonajo, Laura Cemin, Benjamin Crotty, Marijke De Roover, Kyriaki Goni, David Haines, Juliet Jacques, Mahmoud Khaled, Maria Mavropoulou, Lauren Lee McCarthy, Kyle McDonald, Marge Monko, Peter Puklus, Margaret Salmon

Kuraator Katerina Gregos

13.07.2021 15.07.2021
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto