Nädala krimi ⟩ Mustakivi sillal viis korda kohalikku tulistanud teetöölisel polnud teist varianti

Tallinn, 01.08.2018 Traagiline õhtu, mil Dmitri Doroškevitš tulistas teda rünnanud Artjom Kremnski pihta viis korda, kulmineerus kolm aastat hiljem mehe õigeksmõistmisega riigikohtus. FOTO: Mihkel Maripuu / Postimees

Tapmiskatses süüdistatud ja riigikohtus õigeks mõistetud Dmitri Doroškevitš (pildil) ei ületanud Mustakivi sillal teda rünnanud Artjom Kremenskit viis korda pähe ja rindkerre tulistades hädakaitse piire. Märgilises kohtulahendis leidis riigikohus, et Doroškevitšil tuli reageerida ründele kõigest paari sekundi jooksul ja tal ei olnud aega kaalumiseks ega võimalust mõelda läbi, kuidas end täpselt relvaga kaitsta.

Artikkel on kuulatav
digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Augustikuu esimene õhtu 2018. aastal. Neljandat õhtut järjest saavad Betooni tänaval kokku 28-aastane Dmitri ja tema paarimees Valeri, et teha ettevalmistusi öisteks teetöödeks. Omavahel ollakse tuttavad juba kolm aastat.

Mehed peavad Lasnamäel teeauke- ja pragusid pindama ja selleks on neil aega kella kuueni hommikul. Enne võtavad mehed peale asfaltkillustiku, bituumeni ja tangivad auto.

16.07.2021 19.07.2021
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto