K, 8.02.2023

Eestlaste lootuse nurjasid purunenud rehvid

Eestlaste lootuse nurjasid purunenud rehvid
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Suusa- ja ralliarmastus käsikäes! Jaak Mae koos pojaga ühitasid suusatreeningu rallihuviga. Mööda vuhiseb Ott Tänak. 
Suusa- ja ralliarmastus käsikäes! Jaak Mae koos pojaga ühitasid suusatreeningu rallihuviga. Mööda vuhiseb Ott Tänak. Foto: Eero Vabamägi / Postimees

Kuigi koduteedel võistelnud Ott Tänak tuli Rally Estoniale kõrgete eesmärkidega ja alustas hommikut tugevalt, siis keeruline hooaeg sai jätku. Eestlase võistluse lõpetas sama mure, mille pärast ta hooaja avaetapil Monte Carlos finišisse ei jõudnud – nimelt tabas tema autot mitu rehvipurunemist ja seetõttu ei jätkunud enam varurehve.

Päeva esimesel kiiruskatsel näitas Tänak taas kiirust, mis eelmisel aastal ta Rally Estonial võidule aitas. Eestlane edestas tiimikaaslast Craig Breeni 1,1 ja noort soomlast Kalle Rovanperät 2,2 sekundiga ning tõusis ralli üldliidriks.

Ka kolmanda katse esimeses pooles oli ta kiireim mees rajal, kuid siis purunes autol parem esimene rehv. Eestlane suutis veel suuremat katastroofi vältida ja kuigi kaotust kogunes katselt võrdsed ajad saanud Breenile ja Rovanperäle 26,6 sekundit, siis üldarvestuses oli vahe pika nädalavahetusega tagasi sõidetav.

Märksõnad
Tagasi üles