E, 30.01.2023

Enn Tarto saadetakse viimsele teele reedel Peetri kirikust

Armas Riives
, ajakirjanik
Enn Tarto saadetakse viimsele teele reedel Peetri kirikust
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Kaastunderaamat asus nädala algul Tallinnas ning on Tartu raekoja infokeskuses avatud neljapäeval ja reede hommikul.
Kaastunderaamat asus nädala algul Tallinnas ning on Tartu raekoja infokeskuses avatud neljapäeval ja reede hommikul. Foto: Kaitseliit

Pühapäeval Tähtveres oma kodus meie hulgast 82-aastaselt lahkunud vabadusvõitleja ja poliitik, kaitseliidu auliige, Tartu linna aukodanik ning endine riigikogulane Enn Tarto saadetakse viimsele teele reedel Peetri kirikust ja sängitatakse Raadi kalmistule.

Lahkunu sark on reedel hüvastijätuks avatud alates kella 11st ning leinatalitus algab kell 12. Seejärel liigub matuserongkäik mööda Puiestee ja Liiva tänavat kalmistule ning seetõttu võib piirkonnas lühikest aega olla liikluses tõrkeid.

Esmaspäeval oli võimalik Enn Tarto mälestuseks sisse seatud kaastunderaamatusse teha sissekandeid Tallinnas kaitseliidu peastaabi lipusaalis ja eile riigikogu hoones. Homme ja matusepäeva hommikul on raamat Tartu raekoja infokeskuses, mis on avatud kell 9–18.

Kõikidel kaitseliidu objektidel olid eile ja on matusepäeval sinimustvalged lipud pooles vardas või tähistatud leinalintidega.

Tartus sündinud Enn Tarto pühendus juba 1950. aastatest alates Eesti riikliku iseseisvuse taastamisele. Selle eest saadeti ta kolm korda Nõukogude Liidu vangilaagritesse ja ta oli sunnitud neis viibima kokku 14 aastat. Tarto vabanes vangistusest viimati 1988. aastal.

Eesti iseseisvuse taastamise aegu ja ka taastatud Eesti Vabariigis tegutses Tarto aktiivselt mitmes valdkonnas. Ta oli ka Balti apelli üks koostajatest, Eesti Kongressi juhtivtegelane, üks kaitseliidu taastajatest ning Paneuroopa Eesti ühenduse president. Lisaks kuulus ta kolme riigikogu ja nelja Tartu linnavolikogu koosseisu ning oli represseeritute organisatsiooni Memento üks juhte. ARMAS RIIVES

Märksõnad
Tagasi üles