E, 6.02.2023

Tallinna liinidel sõitvad surugaasibussid said endale tankla

Uwe Gnadenteich
, reporter
Tallinna liinidel sõitvad surugaasibussid said endale tankla
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Juulis jõudis Tallinnas liinile sada uut surugaasibussi. 
Juulis jõudis Tallinnas liinile sada uut surugaasibussi. Foto: Madis Veltman

Aktsiaselts Tallinna Linnatransport (TLT) ja Bioforce Infra OÜ avasid eile Tallinnas Peterburi teel piirkonna suurima ja võimsaima surugaasitankla.

25 000-ruutmeetrisel alal asuv tankla varustab surugaasiga 200 pealinnas sõitvat ühissõidukit – tegemist on võimsaima omalaadse tanklaga kogu Baltikumis ja Soomes.

Surugaasitankla ehitas Tallinna ühistranspordi gaasihanke võitnud Bioforce Infra OÜ koostöös Verston Ehitusega. Bioforce Infra OÜ juhatuse esimees Henry Uljas selgitas, et uues surugaasitanklas on 120 aeglase tankimise kohta ja lisaks kaks kiirtankurit. «Kui aeglase tankimise alas saab nelja tunniga üheaegselt laadida kuni 120 sõidukit, siis kiirtankuriga võtab surugaasibussi tankimisprotsess aega kõigest 6–8 minutit. Kuna enamasti tangitakse pealinna ühissõidukeid öösel, mil liinivedusid ei toimu, siis katab tankla ära kõigi 200 sõiduki vajadused,» sõnas Uljas. Praegu ehitab ettevõte uut jaama Kadaka teele, kuhu lisandub juba kuu aja jooksul 200 aeglase tankimise kohta ja kolm kiirtankurit.

Märksõnad
Tagasi üles