Jutud sihiteadlikest rehvilõhkujatest pole kinnitust leidnud

Katkise rehvi (pildil) on Mark Kauer nüüdseks uuega asendanud. Igaks juhuks püüab noormees edaspidi oma ratast linnas parkida kõnniteedest ning liiklejatest kaugemale. FOTO: Ragnar Peets

Viimastel päevadel on sotsiaalmeedias liikvel mitmed hoiatavad sõnumid, milles manitsetakse inimesi olema tähelepanelikud võimalike pahategijate suhtes, kes käivad parklates jalgrataste rehve läbi torkamas. Seevastu politseil ei ole infot, mis viitaks, et keegi mingis piirkonnas sellise vandalismiga sihiteadlikult tegeleks.

Artikkel on kuulatav
digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

20. juulil kella 17 paiku läks tänavu gümnaasiumi lõpetanud tartlane Mark Kauer autokooli sõidutundi ning lukustas oma jalgratta Riia mäel asuvasse rattaparklasse. Kui ta umbes tunni möödudes naasis, märkas ta, et tema jalgratta tagumine rehv oli katki. Põhjuseks oli rehvi küljel olev umbes poole sentimeetri pikkune torkehaav.

Et auk oli just külje peal, tundus juhtunu Kauerile kahtlane ning ta otsustas võimalike rehvitorkajate kohta Facebooki avaliku sõnumi kirjutada. Nagu seesugustel puhkudel ikka, on see leidnud nüüd ohtralt jagamist ja kommenteerimist. Nii näiteks märkis Heli, kes palus ajalehes oma perekonnanime mitte avaldada, et eelmisel aastal tuli temagi laps mitmel korral Tartu kesklinnast koju tagasi ratas käekõrval, sest rehvidesse olid arusaamatul moel augud tekkinud. Et tegu võis olla vandalismiga, hakkas ta kahtlustama alles nüüd, mil Mark Kaueri postitust luges.

26.11.2021 27.11.2021
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto