P, 10.12.2023

Seljaajukasvajaga võitleva Tony lugu kasutas ära pettur

Copy
Ly Aasalaid pöördus sotsiaalmeedia vahendusel inimeste poole palvega aidata vend Tony Saksamaale elupäästvale operatsioonile. Pilt Facebooki lehelt «Tony ravi teekond».
Ly Aasalaid pöördus sotsiaalmeedia vahendusel inimeste poole palvega aidata vend Tony Saksamaale elupäästvale operatsioonile. Pilt Facebooki lehelt «Tony ravi teekond». Foto: Erakogu

Ly Aasalaid pöördus kolmapäeval sotsiaalmeedia vahendusel inimeste poole palvega aidata seljaajukasvajaga vend Tony Saksamaale elupäästvale operatsioonile. Venna raviks vajalikud 127 000 eurot saadi juba sama päeva õhtuks kokku. Abipalvet kasutati aga ära ka pettuse eesmärgil.

Ly Aasalaidi sõnul avastas ta eile hommikul, et Facebooki kasutaja Reigo Olen, kodanikunimega Reigo Soovere, on jaganud tema postitust oma Facebookis, jättes mulje, justkui vajaks abi tema vend. Postitusse oli noormees lisanud ka oma kontonumbri, millele ta annetusi ootas.

Elu24 küsis kasutajalt Reigo Olen kommentaari, millele mees vastas: «Tere Katrin, mina olen väga aus inimene ja ma ei tegele selliste asjadega. Jagasin sest eile lugesin selle kohta ja pealkirja ja siis jagasin. Mina ei tea kes Tony on olen väga aus inimene ja vaatan ausalt.»

Ly Aasalaid tegi postituse kohta eile hommikul politseisse avalduse. Enda sõnul ei oska ta öelda, kui suures summas inimesed petturile raha võisid kanda, kuid loodab südamest, et pettuse ohvriks langenud inimesed saavad oma raha tagasi. «Ma kirjutasin veebipolitseinikule ja tegin avalduse. Praeguseks on see postitus Facebookist eemaldatud. Inimesed võisid saata talle suuri summasid, kuna minule tegid Tony heaks annetuse kümned tuhanded inimesed. Loodan, et politsei uurib selle summa välja ja heausksed annetajad saavad oma raha tagasi,» ütles Aasalaid.

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles