Libateadust toetanud telenägu värvatakse õpetajaks, kool aga vaikib

Vastne õpetaja Carmen Pritson-Tamme ja tema koer Lucky.   FOTO: Raul Mee

Varem koroonaviiruse ja autismiga seonduvalt valeinfot jaganud Carmen Pritson-Tammele pakuti inimeseõpetuse õpetaja kohta Kiili gümnaasiumis. Kool ja vald asusid kaitsele, lapsevanemad ja haridustöötajad on aga segaduses ja teadmatuses. Pritson-Tamme lubas muu hulgas, et oma maailmavaadete jagamisest ta ei loobu.

Artikkel on kuulatav
digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Pritson on peamiselt tuntud endise telenäona. Paljud teavad teda ka kui elustiili-treenerit, kes seostab vaktsiine autismiga, ja kes on sõna võtnud maskivastaste meeleavaldusel ja ühtlasi seadnud küsitavuse alla riigi koroonastatistika.

Anonüümsust palunud lapsevanem, kelle laps arvatavasti uue õpetaja käe all õppima hakkab, üleliia ei muretse, kuid tunnistab, et olukord tekitab ärevust. Kool ei ole vanemaid eraldi teavitanudki. «Jama oleks see, kui ta hakkaks klassile mingit jura ajama,» nentis ta. Kui aga uus õpetaja järgib õppekava ja õpetab vaid oma ainet, ei ole anonüümsust palunud lapsevanema hinnangul probleemi. «Kui ta ilmselt juba õpetajana töötaks, siis võimalik, et ta oleks oma seisukohtade väljendamisel ka ettevaatlikum,» oletas ta.

22.07.2021 24.07.2021
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto