L, 23.09.2023

Stroomi rannas heisati taas lilla lipp, ujuda pole soovitatav

Alexandra Saarniit
, ajakirjanik
Facebook
Comments 1
Reostunud Stroomi rand. Lilla lipp tähendab, et merevesi on saastunud.
Reostunud Stroomi rand. Lilla lipp tähendab, et merevesi on saastunud. Foto: Sander Ilvest

Stroomi rannas heisati eile taas reostusest teada andev lilla lipp, sest veest leiti üle normi soole enterokokke (soole enterokokid on bakterid, kes elavad inimeste ja teiste soojavereliste loomade soolestikus). Kuigi liivatormi tõttu rannas palju veemõnude nautlejaid ei olnud, ei teadnud ka need vähesed, mida rannas lilla lipu heiskamine tähendab.

«Stroomi ranna suplusvee kvaliteet on muutlik. Kui veel 15. juulil võetud veeproovide analüüs oli hea, siis juba 19. juulil võetud veeproovid ei vasta nõuetele ja viitavad, et vette on sattunud reoaineid. Terviseamet võttis ka kordusproovi, kuid kuni uute tulemuste saabumiseni ei ole soovitatav ujuma minna,» ütles Põhja-Tallinna vanema kohusetäitja Manuela Pihlap.

Reostuse allikate asjus praegu lõplikku selgust ei ole ja võimalikke reostusallikaid alles tuvastatakse, kuid sellegipoolest heiskas rannavalve Stroomi rannas lilla lipu, andmaks märku, et merevesi on saastunud. Reostus võib avaldada kahjulikku toimet lastele, vanuritele ja nõrgema immuunsüsteemiga inimestele.

Facebook
Comments 1

Märksõnad

Tagasi üles