REPORTAAŽ ⟩ Loodav tehas pakub küll töökohti, aga rikub õhku ja loodust

Tulevase tehase võimalik asukoht. Majanduslikus mõttes on tehas kasulik, aga mürgine õhk ei ole kellegi tervisele hea. Ei looduse ega inimese omale.                FOTO: Eero Vabamägi

Teisipäeva toimus Tallinnas pidulik pressikonverents, kus Viru Keemia Grupi (VKG) juhid teatasid suurest plaanist asuda uurima ca 800 miljonit maksva biotoodete tootmiskompleksi ehk tselluloositehase loomise võimalust Lüganuse valda Ida-Virumaale. Millised on sellega seoses aga kohalike meeleolud?

Artikkel on kuulatav
digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Lüganuse vallavanem Andrea Eiche on Viru Keemia Grupi plaanidest teadlik ja suhtub neisse positiivselt. Seda enam, et Lüganuse vallas asub lähim majapidamine planeeritud tselluloositehasest ligi kolme kilomeetri kaugusel.

Eiche ütleb, et hoopis enam peaksid planeeringust huvituma Kohtla-Järve elanikud, sest VKG plaanib suurprojekti vahetult ala lääneossa. Teisest kaarest algab VKG aga Kohtla-Järve linnast endast. Mis teadupärast on läbi aastakümnete olnud hädas keemiareostusega.

Kui Postimees küsitles Vironia keskuse juures inimesi, et uurida kohalike meelsust seoses plaanitava tehasega, olid hämmastavalt paljud inimesed sellest juba kuulnud.

22.07.2021 24.07.2021
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto