N, 30.03.2023

REPORTAAŽ ⟩ Loodav tehas pakub küll töökohti, aga rikub õhku ja loodust

Teet Korsten
, ajakirjanik
Loodav tehas pakub küll töökohti, aga rikub õhku ja loodust
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 6
Tulevase tehase võimalik asukoht. Majanduslikus mõttes on tehas kasulik, aga mürgine õhk ei ole kellegi tervisele hea. Ei looduse ega inimese omale.               
Tulevase tehase võimalik asukoht. Majanduslikus mõttes on tehas kasulik, aga mürgine õhk ei ole kellegi tervisele hea. Ei looduse ega inimese omale.               Foto: Eero Vabamägi

Teisipäeva toimus Tallinnas pidulik pressikonverents, kus Viru Keemia Grupi (VKG) juhid teatasid suurest plaanist asuda uurima ca 800 miljonit maksva biotoodete tootmiskompleksi ehk tselluloositehase loomise võimalust Lüganuse valda Ida-Virumaale. Millised on sellega seoses aga kohalike meeleolud?

Lüganuse vallavanem Andrea Eiche on Viru Keemia Grupi plaanidest teadlik ja suhtub neisse positiivselt. Seda enam, et Lüganuse vallas asub lähim majapidamine planeeritud tselluloositehasest ligi kolme kilomeetri kaugusel.

Eiche ütleb, et hoopis enam peaksid planeeringust huvituma Kohtla-Järve elanikud, sest VKG plaanib suurprojekti vahetult ala lääneossa. Teisest kaarest algab VKG aga Kohtla-Järve linnast endast. Mis teadupärast on läbi aastakümnete olnud hädas keemiareostusega.

Kui Postimees küsitles Vironia keskuse juures inimesi, et uurida kohalike meelsust seoses plaanitava tehasega, olid hämmastavalt paljud inimesed sellest juba kuulnud.

Märksõnad
Tagasi üles