Ministri terviseandmete avaldamine pole mingil moel seadusega reguleeritud

Kultuuriminister Anneli Ott, kes oma terviseandmeid kaitsepookimise kohta avalikkusega ei jaga.  FOTO: Elmo Riig / Sakala

Kultuuriminister Anneli Ott (KE) rääkis Sakalale antud intervjuus, et ta ei saa ministrina anda inimestele Covid-19 vastu vaktsineerimisega eeskuju.

Artikkel on kuulatav
digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

 «Ma ei saa garanteerida, et vaktsiinisüst sobib kõigile. See peab olema inimese enda otsus, läbimõeldud, arstiga konsulteeritud,» sõnas Ott. Tööinspektsioon leiab aga, et minister peaks andma inimestele eeskuju.

Ott selgitas, et tema sõnum ei ole mitte kunagi olnud see, et ei peaks vaktsineerima või et ei tohiks vaktsineerida, vaid see, et see peab olema läbimõeldud otsus. «Iga inimese enda vastutus,» ütles Ott.

Minister toonitas, et tema ametis tuleb kuulata kõiki ühiskonnagruppe, mitte ainult ühte. «Kui on neid inimesi, kes avaldavad meelt vaktsineerimise vastu, siis ka nendega tuleb dialoogi pidada. Ma ei näe põhjust, miks valitsuse liige seda teha ei võiks,» leidis Ott. Lisaks on ministril hea meel selle üle, et nüüd neil teemadel arutletakse. «Olgem ausad: enne seda ju ei tehtud,» lisas ta.

26.07.2021 28.07.2021
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto