Arvamus esietendusest: Tähtvere pimeduses särab rokkooper

Rokkooperi «Johnny» esietendus algas Tähtvere lauluväljakul 5. augustil mõni minut pärast kella 21 varjuteatristseeniga ning lõppes 6. augustil kell 0.35 püsti tõusnud publiku lõpuaplausi ja trupi tulekuga eeslavale kummardama. Esietendus venis tunnike pikemaks elektrikatkestuse tõttu. FOTO: Raimu Hanson

Kahju küll, kui rokkooperi «Johnny» sära peaks jääma varjutama tunnine elektrikatkestus esietendusel. Rohkem meelespidamist väärib peaaegu kogu muusika, paljude näitlejate osatäitmised, tantsuline liikumine, kallis lavaehitus ja kogu lavategevusele kaasa aidanud umbes 150 valgustiga valguskujundus.

Artikkel on kuulatav
digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Kuigi esimest korda tuli samanimeline rokkooper publiku ette Noorsooteatris aastal 1980, oli isegi seda omal ajal näinud teatrihuvilisel nüüd silmis ja kõrvus peaaegu kõik uus. Peale paari-kolme laulu, nagu näiteks «Ma mustas öös näen...» ja «Laul surnud linnust», mõlema viisi teinud Olav Ehala ning teksti esimesel Juhan Viiding ja teisel August Sang, või Jaanus Nõgisto ja Juhan Viidingu «Rahvalaulufraas».

Kaks «Johnnyt»

07.08.2021 10.08.2021
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto