Volikogu tagandas linnapea kohalt «Narva kõige usaldusväärsema poliitiku»

Narva linnavolikogus tagandas täna õhtul valdavalt keskerakondlaste häältega Katri Raigi Narva linnapea ametist. Uue linnapea valimine nurjus, sest Ants Liimetsal jäi valituks osutumisest üks hääl puudu.   FOTO: Ilja Smirnov

Eile umbusaldati 31-kohalises Narva linnavolikogus 16 häälega piirilinna ajaloo esimest naislinnapead Katri Raiki heites talle ette mitmeid väidetavaid üleastumisi ja staaritsevat suhtumist linnavalitsejate suhtes.

Artikkel on kuulatav
digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Narva volikogu aseesimees Tarmo Tammiste ütleb, et poleks kunagi arvanud, et veel nii hilja, napilt paar kuud enne KOV valimisi, tuleb ette võtta midagi sellist nagu linnapea vahetamine.

«Aga poliitika on poliitika – ta on ettearvamatu: igaüks teeb oma otsuseid, astub oma käike. Kuidas soovite: kas suusad läksid risti või suusad läksid lahku. Ühel hetkel me enam Katriga koos minna ei saanud. Sellest on ka tingitud tänase volikoguistungi päevakord,» ütles Tammiste eile enne volikogu istungit, mille päevakorras oli kaks punkti: linnapeale umbusalduse avaldamine ja uue linnapea valimine.

16.08.2021 18.08.2021
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto