NÄITUS ⟩ Neil ehetel pole sugu

Into Niilo muljet avaldav sürreaalne hambasõrmus on korraga lummav ja kõhe. FOTO: Helle Ly Tomberg

A-Galeriis avati juuli lõpus Moskvast pärit ehtekunstniku Into Niilo näitus, mille keskne kontseptsioon on enesearmastus ja -aktsepteerimine. Projekt nimega «Hellad kohad», mis sai alguse juba kolm aastat tagasi ning on nüüdseks jõudnud ka Eestisse, ei näi esimesel pilgul üldsegi teab mis hell! A-Galerii pisikesse näitusenurka sisenedes kerkib esimesena pähe mõistekolmik: fantasmagoorilis-groteskne anatoomia.

Artikkel on kuulatav
digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Silmamunade kujuga robustne kaelakee-kett, pärlitest tehtud bling’jad hammastesõrmused ning muu hulgas veel miski, mis näeb välja nagu raseda naise (suure kõhu) hõbedane turvis, mida silmitsedes jään ülemeelikult mõtlema, et tahaks seda hea meelega mõne end meheks määratleva-mõtleva inimese «seljas» näha. See on ju ometigi aksessuaar-ehe! Ning miks ka mitte? Pärides kunstnikult hiljem meili teel, kas selline mõte passiks tema kunsti ja ehetega kokku, vastab Niilo: «Minu ehetel pole sugu.»

Kui teiste sürreaalsemate – ja ehk rohkem «unisex» ehk siis eri sugupooltele sobivate – ehetega kõlabki see statement üsna hästi ja probleemivabalt-libedalt kokku, siis rasedus on ju ometi miski, mis seostub ikkagi (veel) naistega. Aga seda enam tahaks näha seda meest, kes julgeks endale seda praegu selga ajada – eriti veel Eestis! Sellisega julgeks ehk isegi luurele minna... Tulevikus saab kõrgtehnoloogia abil rasedusest nagunii ka mehele osaks saav kogemus – seni aga on võimalus ehtida end ja harjutada Niilo tehtud raudrüüga...

Into Niilo

«Hellad kohad»

24. augustini A-Galerii seifis

17.08.2021 19.08.2021
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto