K, 29.03.2023

Neljapäevast mask ja/või koroonatõend avalikus ruumis kohustuslik

Postimees
Neljapäevast mask ja/või koroonatõend avalikus ruumis kohustuslik
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 1
Terviseamet tuletab Tartu bussis reisijatele meelde maskikohustust.
Terviseamet tuletab Tartu bussis reisijatele meelde maskikohustust. Foto: Ragnar Peets

Alates neljapäevast, 26. augustist tuleb maski kanda kõigis avalikes siseruumides, kus ei kontrollita koroonatõendit. Kui tõendit küsitakse, tuleb seda küsida kõigilt klientidelt või osavõtjatelt, nende arvust sõltumata, leidis valitsus neljapäeval. Selline korraldus on valitsusel plaanis vastu võtta esmaspäeval ning avaldada veebiaadressil kriis.ee.

Koroonaviiruse oluliselt nakkavama deltatüve levik on laienenud ning toonud Eestis kaasa haigestumise kasvu, suureneb haiglaravil vajavate inimeste arv, põhjendas peaminister Kaja Kallas pressiteates.

«Selleks, et koroonaviiruse laienenud levik ei sunniks meid taas kooliaasta alguses majandus- ja ühiskonnaelu lukustama, peame aktiivselt kaitsma ennast ja teisi. Esiteks tuleb esimesel võimalusel läbida vaktsineerimiskuur ja olla valmis enda nakkusohutust tõendama. Teiseks peame väga nakkava deltatüve leviku vähendamiseks hakkama kandma maski lisaks ühistranspordile ka poes, panga- ja postkontoris ning muudes mittekontrollitud avalikes siseruumides.»

Märksõnad
Tagasi üles