N, 8.12.2022

Baltikumi suurim ärifestivali sTARTUp Day jõuab juubeliks tagasi sünnikohta

Armas Riives
, reporter
Baltikumi suurim ärifestivali sTARTUp Day jõuab juubeliks tagasi sünnikohta
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments

Kolmapäevast reedeni toimuva Baltikumi suurima ärifestivali sTARTUp Day viies aasta paneb taas Eesti Rahva Muuseumi (ERM) ettevõtjatest kihama. Ärifestival sündis 2016. aastal ERMis, kuid toimus järgmisel kolmel aastal Tartu ülikooli spordihoones, mille eelis oli suur tühi pind. Et tänavu peetakse festivali suvel, võeti kasutusse ka välialad, millega koos on festivalil ERMis rohkemgi ruumi kasutada kui spordihoones.

Juubeliaasta tähistamiseks on ERMi neljale lavale, millest üks asub muuseumi viinaköögis, kokku kutsutud üle 150 esineja. Hoolimata keerulistest aegadest tulevad paljud välisesinejad kohale. Näiteks Silicon Valley ekspert ja vabakutseline kirjanik Adam Fisher arutab ühes idufirma Better Medicine tegevjuhi Priit Salumaaga, kuidas sai Silicon Valley eduteekond võimalikuks ja kas seda saab korrata.

Juttu tuleb ka kriisist ja selle juhtimisest. Kogemust jagavad Swedbanki tegevjuht Olavi Lepp, Veriffi kaasasutaja Janer Gorohhov ja teised.

Et kõik saaks tulla

«Oleme pea kõik ERMi vaba pinna ära kasutanud,» rääkis peakorraldaja Marili Vihmann. Isegi suur karu ja presidendi auto on saalis koomale lükatud.

Vihmann on südamega korralduse juures. «Eesti vajab üht ärifestivali, kus kõik startup’id kokku saaksid,» leidis ta. «On äge näidata, et kõik ei pea toimuma pealinnas, vaid ka väljaspool saab teha super­üritusi, mis toovad linna maailmakaardile.»

Uus rekord

Lisaks ärifestivali põhiprogrammile leiab kogu linnas aset üle 30 kõrvalürituse, millest ühel on korraldajad võtnud eesmärgiks purustada maailmarekord. Eelmine rekord püstitati 2014. aastal Belgias ärikiirkohtingute üritusel JCI Limburg, kus osales 1068 inimest. sTARTUp Day on võtnud eesmärgiks saada ärikiirkohtingule 1074 osalejat.

Ärimaailmas populaarsetel kiirkohtingutel tutvustavad iduettevõtted paari minuti jooksul oma ideid investoritele. Seetõttu kutsutakse ärikiirkohtingul osalema kõiki külastajaid, sest lisaks investoritele on võimalik leida nii uusi koostööpartnereid, tööandjaid kui ka töötajaid.

Korraldus on olnud vaevarikas, sest koroonareeglid aina muutuvad. Algul kavandati festivali jaanuarisse, aga siis tuli uus viiruslaine. «Korra oli plaan teha ka veebis, aga saime aru, et see pole see, mida tahame anda,» tõdes Vihmann.

Ka piletimüük on sõltunud koroonateadetest. Osalejaid on oodata ligi 3000, neist pool tuhat osaleb veebisilla kaudu. Eelmisel aastal oli osalejaid 4400.

Ärifestivali kuludega loodavad korraldajad tulla nulli, kuid risk on ka jääda väiksesse miinusse. Festivali eelarve on ligikaudu 450 000 eurot. Festivali meeskonnas on ligi 200 inimest, kellest üle saja on vabatahtlikud.

Märksõnad
Tagasi üles