Prokuratuur ei soovinud külmladude kobarkäkki menetleda

Terviseameti laos riknenud ravimite asjaolude uurimise komisjoni juht Taimar Peterkop sõnas, et kobarkäkk riivas kõigi õiglustunnet. FOTO: Gert Tali

Riigisekretär Taimar Peterkop teatas eile riigikogu erikomisjonide istungil, et terviseameti külmaruumide rikke uurimise komisjonil oli motivatsiooni anda materjalid edasi uurimiseks prokuratuurile. Prokuratuur aga ei leidnud raportist viiteid kuriteole.

Artikkel on kuulatav
digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

«Kobarkäkk oli lihtsalt nii suur ja meie kõigi õiglustunnet oli riivatud,» märkis Peterkop. Ta lisas, et tal endal ei ole piisavalt kriminaalõiguslikku kompetentsi, et seda hinnata. «Kui me omavahel (uurimiskomisjonis – toim) arutasime, siis leidsime, et peaksime selle edasi andma usalduse kuritarvitamise paragrahvi alusel. Prokuratuur on see, kes saab aru, kas seda tuleks kriminaalselt käsitleda või ei,» selgitas Peterkop.

Põhja ringkonnaprokuratuuri pressinõunik Marie Aava ütles Postimehele, et prokuratuur on raportiga tutvunud ning viiteid kuriteole sealt ei leitud. «Kuigi tellijale pole väljastatud infot IT-süsteemides teavituse muudatuse teinud konto või inimese kohta, ei viita aruandes miski sellele, et süsteemidesse oleks sekkutud ebaseaduslikult,» selgitas ta ja lisas, et kriminaalmenetluse alustamiseks peab ilmnema põhjendatud kuriteokahtlus.

23.08.2021 25.08.2021
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto