Terviseamet: veerand nakatumispaikadest on teadmata

Inimesed ühistranspordis. FOTO: Urmas Luik

Eestis on praegu 53 koroonakollet ning kumulatiivne nakatunute arv 792. Viimase kümne päevaga on 23 koldesse lisandunud 228 uut nakatunut. Lisaks on alates läinud nädalast terviseameti jälgimisel kolm hooldekodu koroonakollet.

Artikkel on kuulatav
digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

«Pea pooled kolded on seotud mitmesuguste mujal klassifitseerimata tegevustega: meelelahutusüritused, laagrid, ekskursioonid, pulmad, sünnipäevad, kokkutulekud, festivalid jne,» teatas terviseamet. Selliseid koldeid on 26 ning nendes nakatunud moodustavad 66 protsenti kõigist kolletes nakatunud inimestest.

Suure osakaaluga on ka perekondlikud kolded, moodustades kolletest 34 protsenti. «Eelmisest nädalast on jälgimisel kaks hoolekandeasutuse kollet,» märkis amet. Sel nädalal lisandus veel üks hooldekodu, kus on praegu kuus nakatunut, neist viis töötajat ja üks klient. Terviseameti nakkushaiguste osakonna juht Hanna Sepp täpsustas, et hooldekodude kolletes on nakatunuid nii vaktsineeritute kui ka vaktsineerimata inimeste seas. «Teadaolevalt on kolle alguse saanud vaktsineerimata inimesest. Haiguse kulg on erinev – mõnel kerge, mõni on vajanud haiglaravi,» ütles ta. Sepp märkis, et kasvanud on surmaga lõppenud haigusjuhtude arv. Eelmisel nädalal registreeriti neid kuus.

25.08.2021 27.08.2021
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto