K, 25.05.2022

Vao keskus on kahe Afganistani pere vastuvõtuks valmis

Piret Saul-Gorodilov
Vao keskus on kahe Afganistani pere vastuvõtuks valmis
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 1
Suur elutuba meenutav ruum on hubane ja diivanitega sisustatud. Seal saab ühtlasi ööpäev läbi arvutit kasutada. «Just selle pärast, et nad saaksid suhelda oma lähedastega, aga ajavahe on eri riikides väga suur,» rääkis Vao keskuse juht Jana Selesneva.
Suur elutuba meenutav ruum on hubane ja diivanitega sisustatud. Seal saab ühtlasi ööpäev läbi arvutit kasutada. «Just selle pärast, et nad saaksid suhelda oma lähedastega, aga ajavahe on eri riikides väga suur,» rääkis Vao keskuse juht Jana Selesneva. Foto: Marianne Loorents

Sõjakoleduste küüsist saabuva pere vastuvõtuks on pagulaskeskus valmis, kuid eelinfo saabujate kohta on jätkuvalt kesine.

Vao pagulaskeskuses tutvustas olusid kõigepealt ASi Hoolekandeteenused avalike suhete juht Katrin Pärgmäe, kes teadis vaid niipalju, et 13 inimest, kellest üleriigilises meedias juttu on olnud, moodustavad kolm perekonda. Üks kuueliikmeline pere, kes asub elama Vaosse, on küll teadaolevalt Eestisse kohale jõudnud, kuid konkreetsed andmed, millal nad pagulaskeskusesse saabuvad, esialgu puuduvad. Oodatakse veel ühte kolmeliikmelist peret, aga Pärgmäe ei osanud öelda, kui kaugel ja kus see ja veel kolmas pere on.

Vao ühes korteris, mille uksel on number 13, hakkab esimene Eestisse saabunud pere elama. «Esialgu jäävad nad karantiini, sest Covidi reeglid kehtivad kõigile, hiljem pakutakse neile lahedamat pinda,» selgitas Pärgmäe. Vao keskuse juht Jana Selesneva kinnitas, et ollakse valmis. «Meie oleme valmis tegelikult kogu aeg – ükskõik kas tullakse tavarändega või kuidagi teisiti,» ütles ta.

Märksõnad
Salvesta lood hiljem lugemiseks!
Minu lood
Eesti uudised
Majandus
Maailm
Arvamus
Kultuur
Sport
Tartu Postimees
Tagasi üles