Kõik me tahame ju, et me olemasolu siin oleks oluline ja et teeme midagi mõttega, mitte ei võta lihtsalt ruumi.
Emotsioon on äge, aga kuidas kõik spordis toimub... Lähed olümpiakülla: tühi korter, täiesti elutu. Ei taha! Selliseid kilde ja peegeldusi hakkas tulema.
Millal langetasite sisimas otsuse, et nüüd aitab?
Pendeldasin [mõtetega] päris palju. Hetk enne MMi [2020 veebruaris] mõtlesin isegi, et lähen Eestisse. Olin USAs kuskil tühjas kõrbes [Salt Lake Citys], ümber null loodust, hotell kohutava söögiga. Olin väsinud ka.
Ma ei teadnud, mis mul on, aga terviseasjad juba mõjutasid. Puus valutas, duhh’i [võitlusvaimu] või üle laipade mineku tunnet ei olnud.
See oli ka hooaeg, kui hakkasin kartma. Sõitsime rattaga läbi linna, kiirus 50 km/h, palju autosid – ja tundsin, et ma ei taha. Elu väärtustamise tunne tuli. Varem olin ratta peal ikka absurdseid riske võtnud. Mul ei olnud vist normaalset hirmutunnet.
Punasega üle ristmiku kihutada ei olnud probleem?
Ei, üldse mitte. Kiire on ju, keskmine kiirus läheb alla. (Muigab.) Pikapeale tundsin, et mu väsimus muutub tuimuseks. See juhtub siis, kui on üle treenitud. Mul puudusid emotsioonid, miski ei teinud mind õnnelikuks.
Jõudsin oma trennidega päris tihti sellisesse seisu, et ei jaksanud enam midagi muud teha.
Kindlasti ma ei taastunud oma karjääri jooksul kunagi ära. Arvan, et ma ei olnud ealeski päriselt väljapuhanud. Samas mulle meeldis teha teistest rohkem trenni, olla tiimis kõige tugevam. Leidsin sellest ka enesekindlust, et olen võimeline ülejäänutest rohkem tööd tegema.