L, 2.07.2022

Hirmsad lood filmivõttel: näitleja põgenes platsilt ja diiva eksis metsa

Hirmsad lood filmivõttel: näitleja põgenes platsilt ja diiva eksis metsa
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Eesti komöödiadilmi «Suvitajad» võttepäev Kavandi külas Saaremaal. Ärni osas Ago Anderson, kaunitar Erna osas Kristel Elling, ärimees Ivot kehastab Pääru Oja.
Eesti komöödiadilmi «Suvitajad» võttepäev Kavandi külas Saaremaal. Ärni osas Ago Anderson, kaunitar Erna osas Kristel Elling, ärimees Ivot kehastab Pääru Oja. Foto: Sander Ilvest

Suvitajad tulevad. Kultuskomöödiast «Siin me oleme» valmib uus versioon «Suvitajad.» Juba võtteplatsil käib tõeline möll.

Kas komöödiafilmi võtted on naljakad? Kust sa seda muidu teada saad, kui tuleb ise kohale lennata. «Suvitajate» võtteplats Saaremaal on vilkalt sagivaid inimesi täis, kuid stressis pole keegi. Asi paistab paljutõotav. Kaadrisse hõljuv Kaire Vilgats on selgelt suurem kui elu: uhke kaabu, lumivalge jumpsuit, leekivpunased huuled. Pausi ajal uurin, mis on seni olnud filmi naljakaim stseen.

«Võitlusstseen mesilastega,» teatab diiva. /jätkub/

Ootamatult saame kaela vihmavalingu. Võtteplatsil käivitub otsekohe action-filmi tempos tegevus. Tegevprodutsent ja operaatori assistent Olev Sten Erik Jõgi rebib särgi seljast ja sööstab kallist kaamerat päästma.

«Meil oli eile just väga lõbus kaamera päästmise lugu,» jutustab ta heatujuliselt. «Oli ka vihmane, hästi libe ja meie tootmisjuht Ervin Roots kukkus loomulikult roosipõõsasse. Nüüd on tal kaks pikka küünistust näos ja meie kutsume teda Ervin Roosiks.»

Kuid juhtub ka näitlejatega. Mina olen siiani uskunud, et filmis kaasa lüüa on auasi, kuid kõik näitlejad seda paraku ei arva – üks tegelane saabus võtteplatsile ja lasi lihtsalt jalga! /jtäkub/

Märksõnad
Tagasi üles