E, 30.01.2023

Maailma tugevaimast liigast kasu lõikav Euroopa rahamasin

Karl-Joosep Küngas
Maailma tugevaimast liigast kasu lõikav Euroopa rahamasin
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Facundo Campazzo oli Euroopas üks osavamaid mängumehi, kuid suur soov end NBA-s tõestada, pani argentinlase keerulisse olukorda.
Facundo Campazzo oli Euroopas üks osavamaid mängumehi, kuid suur soov end NBA-s tõestada, pani argentinlase keerulisse olukorda. Foto: AFP7/Scanpix

Euroopa korvpallis ja maailma tugevaimas liigas NBA ei ole mõtet võrrelda rahavoogusid. Siiski on Madridi Real leidnud koha, kus sealsest rahamasinast kasu lõigata. Möödunud üheksa kuuga teeniti koguni 10 miljonit tulu.

10 miljonit eurot on Euroopa korvpallis meeletu summa. Kui see ainuüksi mängijate müügiga teenida, siis tuleb tänada süsteemi, mis seda võimaldab. Kui panna 10 miljonit võrdlusena lauale, siis on tegemist kolmandiku võrra enam kui Kaunase Žalgirise kogu eelarve tulevaseks hooajaks.

Real on leidnud viisi, kuidas suuri summasid just NBA-st teenida. Selleks kirjutatakse kiiresti mängijate lepingutesse sisse suured väljaostuklauslid, mis enamasti käikugi ei lähe. Siiski tekkis möödunud hooajal erand, kui koguni kolm Reali mängumeest üle ookeani siirdusid.

Märksõnad
Tagasi üles