R, 27.01.2023

Karjääri lõpetav Kimi Räikkönen – teistmoodi spordimees, keda fännab terve maailm

Karl Mihkel Eller
Karjääri lõpetav Kimi Räikkönen – teistmoodi spordimees, keda fännab terve maailm
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Kuidas võtta kokku Kimi Räikköneni olemus? Isegi võit ei toonud naeratust näole...
Kuidas võtta kokku Kimi Räikköneni olemus? Isegi võit ei toonud naeratust näole... Foto: Mark Thompson/AFP/Scanpix

Pooleteise kuu pärast 42. sünnipäeva tähistav Kimi Räikkönen avaldas kolmapäeva õhtul uudise, mida võis oodata juba mõnda aega. Teade, et endine maailmameister tõmbab vormel 1 karjäärile joone alla, polnud üllatav. 19 hooajaga võidusõidumaailma kuninglikus sarjas võitles ta ennast fännide südamesse ning mõned spetsialistid peavad teda isegi nutikamaks sõitjaks kui seitsmekordset maailmameistrit Michael Schumacherit.

Räikkönenile ennustati suurt tulevikku juba nooruspõlves. Soome autospordiliit lisas kümneaastase Räikköneni võimalike tulevikutegijate nimistusse ja võttis oma tiiva alla. 2000. aastal võitis ta Briti vormel Renault’ sarja, kuigi oli vormeliroolis osalenud napilt 20 võistlusel. Esimesena andis 20-aastasele imelapsele võimaluse F1-autot testida Sauberi meeskond. Pisike Šveitsi tiim mõistis kohe, et on leidnud järgmise staari. Alguses Eskimo hüüdnime saanud soomlane sõitis juba oma teisel testil ringe pool sekundit kiiremini kui toonased meeskonna põhisõitjad.

F1s vajaliku superlitsentsi saamiseks kirjutas Soome alaliit Rahvusvahelisele Autoliidule (FIA) palvekirja ning toonane FIA president Max Mosley avaldas kahtlust, kas vaid 23 vormelivõistlusel osalenud piloot on F1 jaoks piisavalt küps. Kõhklusi oli paljudel, kuid Räikkönen kummutas need kõik esimesel võistlusel, kui startis 13. kohalt ja lõpetas kuuendana.

Märksõnad
Tagasi üles